Aile Hukuku Kapsamına Giren Durumlar

Türk vatandaşlarının ve Türk vatandaşı olan insanların yabancılarla yaptıkları evlilik neticesinde ortaya çıkan anlaşmazlıkların çözümlendiği hukuk alanı aile hukukudur.

Aile hukuku alanı içerisine nişanlanma, evlenme, boşanma, velayet, aileden kalan miras durumları, hısımlık, soybağı, evlat edinilmesi, vesayet gibi birçok alan giriyor.

Aile davaları ile bu alanda uzmanlaşmış olan aile avukatları ilgileniyor. Gerek boşanma işleminde gerekse boşanmadan kaynaklı olarak ortaya çıkan anlaşmazlıkların çözümünde boşanma ya da aile avukatı olarak görev yapan hukuk insanlarından yasal destek almanız gerekiyor.

Aile hukuku alanında verilen hizmetler oldukça geniş bir alana yayılıyor. Bu alan içerisinde çözebileceğiniz sorunlar boşanma ve boşanmadan kaynaklanan sorunlar, anlaşmalı boşanma yapılması durumunda gerekli protokollerin eksik bir şekilde hazırlanması, çekişmeli boşanma durumunda karşı tarafa açılması gereken maddi ve manevi tazminat davaları, velayet ve nafaka işlemleri, aile içerisinde vuku bulan şiddet ve istismar davaları, evlenecek insanların aralarında yapılması gereken malvarlığı sözleşmesinin hazırlanması ve danışmanlık hizmeti, yapılan nişan işleminin bozulması sonucunda çıkan anlaşmazlıkların giderilmesi gibi birçok alanda aile hukukunun yasal düzenlemelerinden faydalanabilirsiniz.

Aile Hukuku ve Boşanma Avukatları kadromuza sorularınızı online iletebilirsiniz.